Elektroniczna rejestracja czasu pracy

 

 
Rejestracja czasu pracy wspomaga generowanie raportów, na podstawie których można przygotować rzetelnie zaplanowany harmonogram ofertowy.
 

Korzyści z elektronicznej rejestracji czasu pracy

Przeważającą metodą rejestracji czasu pracy są papierowe listy obecności, będące nadal liderem w tej dziedzinie, lub tworzone specjalnie do tego celu tabele w Excelu. Każdy z pracowników musi pamiętać o wpisaniu swoich godzin na specjalnie przygotowaną listę. Jest to czasochłonne i wymaga dużo uwagi. Pracodawcy rozliczający pracowników z przepracowanych godzin mają świadomość, jak wiele czasu pochłania ręczne podsumowanie, generując jednocześnie dodatkowe koszty. Dzisiejsza technologia pozwala na szybszą i efektywniejszą rejestrację czasu.

Rejestracja przyjścia i wyjścia pracownika

Częstą, obecnie stosowaną metodą jest rejestrowanie wejść i wyjść pracownika do pracy przez np.: czytnik kodów kreskowych zamieszczony przy głównym wejściu do budynku lub pokoju. Taka metoda rejestracji, nie wymaga skupienia się na przypisaniu czasu do konkretnego zadania. Staje się uniwersalna i jest wykorzystywana wszędzie tam, gdzie praca jest dynamiczna, a zaplanowanie lub dopasowanie godzin do odpowiednich czynności jest niemożliwe. Zaoszczędza to czas i pozwala na szybkie wygenerowanie rozliczeń, podsumowań okresowych pracy konkretnej osoby, czy nawet działu. Raporty zawierają informacje ogólne, mimo tego w wielu przypadkach są one wystarczające.

Zadaniowa rejestracja czasu pracy

Pracownik przypisuje godziny do odpowiednich zadań, które wykonał. Taki sposób rejestracji czasu pracy dostosowuje pracownika do wykonania konkretnych obowiązków. System zadaniowy coraz częściej cechuje się uniwersalnością obszaru, w którym może zostać zastosowany. Pozwala na wygenerowanie szczegółowych raportów wykonanych prac. Ten system idealnie sprawdza się w firmach serwisowych, gdzie na podstawie raportu z wykonanego zadania można wygenerować fakturę rozliczającą klienta z ilości godzin potrzebnych do wykonania danego zadania.

obrazek

Pracochłonność

Dzięki elektronicznemu systemowi służącemu zadaniowej rejestracji czasu pracy, możesz sporządzić raport obciążenia danego pracownika. Pozwala to na zaplanowanie kolejnych zadań, czy sprawdzenie możliwości przyjęcia nowego zlecenia.

Urlopy oraz dni wolne

Systemy do rejestracji czasu pracy mogą obsługiwać również urlopy, dni wolne, zwolnienia chorobowe. Ułatwia to biurokrację z tym związaną oraz daje możliwość podglądu obecności pracowników na dany tydzień oraz kontroli liczby dni urlopu.

Profesal łączy w sobie wszystkie powyższe cechy profesjonalnego systemu, przyczyniając się tym samym do wzrostu efektywności pracowników oraz całej organizacji. Zapoznaj się z funkcjonalnościami systemu Profesal i sprawdź, który sposób rejestrowania czasu pracy jest odpowiedni dla Ciebie i Twojej firmy!