CMMS Profesal Maintenance, system dla Utrzymania ruchu

CMMS Profesal Maintenance

Rozwiązanie stworzone w odpowiedzi na potrzeby Utrzymania Ruchu, które poza standardowymi funkcjonalności tego typu systemów oferuje szereg dodatkowych możliwości związanych z poprawieniem efektywności pracy działu, koordynacji z innymi obszarami firma oraz – a może przede wszystkim obniżeniu kosztów.

Główne idee przyświecające tworzeniu Profesal Maintenance:

Profesal integracja

INTEGRACJA

Pierwszym wyróżnikiem systemu jest możliwość integracji z innymi systemami w celu przyspieszenia pracy i kooperacji różnych działów w firmie. Na przestrzeni lat system doczekał się integracji z systemami klasy Enterprise Resources Planning (ERP) takimi jak SAP, COMARCH XL czy IFS. Innymi systemami, z którymi system Profesal może zintegrować się w celu optymalizacji pracy są systemy klasy MES, WMS, SCADA jak również poczta elektroniczna. System daje również możliwość śledzenia danych z dostarczanych przez nas czujników połączonych bezpośrednio z maszyną oraz reagowania pojawiające się zmiany.

 

Profesal konfiguracja

ELASTYCZNA KONFIGURACJA 

Kolejnym założeniem systemu jest wysoka możliwość dostosowania funkcjonalności, wyglądu i działania do potrzeb klienta.

„Dwie firmy pracujące w tej samej branży mogą mieć całkowicie różne potrzeby zależnie od ich procesów”.

Konfiguracje pozwalają na wprowadzanie całkowicie nowych funkcjonalności do systemów czego przykładem jest znaczne przyśpieszenie działania pracowników, logistyki magazynowej czy potrzeb związanych z normami obowiązującymi w branży.

 

Profesal Lean

LEAN MANUFACTURING 

Zastosowanie koncepcji Lean Manufacturing pozwala osiągnąć krótszy czas realizacji produkcji, lepszą jakość oferowanych produktów i znacznie niższe koszty w porównaniu z podejściem tradycyjnym. System Profesal CMMS Maintenance wykorzystuje elementy metodyki Lean Manufacturing, takie jak:

  • Zgłoszenia pomysłów KAIZEN
  • Optymalizacja stanów magazynowych
  • Priorytetyzacja maszyn
  • Tablica przepływu zleceń KANBAN
  • Wizualizacja Matryc Kompetencji

 

 

Funkcjonalności systemu

Funkcje CMMS

 

 

Komponenty systemu

Produkty Profesal

 

 

Przykład działania systemu

Schemat wdroenia

Wyobraź sobie, że właśnie rozpoczynasz kolejny dzień w pracy. Jednak coś się zmieniło – dzisiaj Twoją codzienną pracę wspomaga system CMMS.

Nieskoordynowane zadania i ogólny chaos przerodził się w harmoniczną i zaplanowaną pracę. Pracownicy Utrzymania Ruchu dzięki harmonogramowi przeglądów wiedzą, którą maszynę mają dzisiaj sprawdzić, a dzięki kodom QR mogą w łatwy sposób zeskanować ją za pomocą aplikacji mobilnej i wypełnić formularz przeglądu w swoim telefonie.

Zostańmy więc w temacie maszyn… Czas w pracy biegnie w swoim tempie, gdy nagle jedna z maszyn ulega awarii! Dzięki końcówce mobilnej Profesal mySupport brygadzista dodaje zgłoszenie serwisowe wraz ze zdjęciem zdarzenia, które na podstawie matrycy kompetencji zostaje automatycznie skierowane do technika o odpowiednich kwalifikacjach (i uprawnieniach). Technik ten po otrzymaniu powiadomienia ma wgląd we wszystkie informacje na temat zgłoszenia, ale to nie wszystko! Łatwy i szybki dostęp do samej dokumentacji maszyny również jest na wyciągnięcie ręki.

Po rozwiązaniu awarii brygadzista otrzymuje powiadomienia w aplikacji mySupport o rezultacie prac związanych z jego zgłoszeniem.

Osoby, które nie mają dostępu do systemu CMMS są informowane drogą mailową poprzez wykorzystanie prostych informacji lub całych wykazów raportowych wedle potrzeb Klienta.

Czy z takim wsparciem, jakim jest system CMMS Profesal Maintenance, dzień w pracy to nie przyjemność?


 Firma ASTOR jest głównym dystrybutorem systemu CMMS Profesal Maintenance. Aby zobaczyć więcej zapraszamy do zapoznania się ze stroną naszego rozwiązania TUTAJ

baner CMMS ASTOR


Firma Profesal oferuje również dedykowane rozwiązanie dla branży serwisowej, które łączy w sobie elementy systemów CMMS, ERP i CRM.

Jeżeli jesteś zainteresowany rozwiązaniem dedykowanym dla branży serwisowej zapoznaj się z naszym oprogramowaniem i jego możliwościami na naszej stronie.